KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning / akvatint 10974100
*
nr 1097 4100
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Etsning / akvatint, Gerhard Nordström (f. 1925), 9/13, motivet: 19x29
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 18:24:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 19:31:56
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvatint aquatint djuptryck etsning etsningar gerhard nordström grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
*
Gerhard Nordström
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Gerhard Nordström
nr 1097 4100
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Etsning / akvatint, Gerhard Nordström (f. 1925), 9/13, motivet: 19x29
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 19:31:56 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1925 i Lund.Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvatint aquatint djuptryck etsning etsningar gerhard nordström grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24 -
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58